Červenec 2010

Začátek kariéry

9. července 2010 v 11:21 | Glambie |  Biography
Byl divadelním hercem od dosažení 10.roku. Účinkoval jako Linus v San Diego's Lyceum Theater's v You're a Good Man, Charlie Brown. Když mu bylo přibližně 12, byl obsazen v Fiddler On the Roof a v průběhu teenagerovských let pokračoval v množstvích vystoupení jako je např. Hello, Dolly, Chess, Camelot, The Music Man, Grease a hrál kapitána Hooka v Peteru Panovi. V 19 vyrazil na mimoamerické
turné s Anita Mann Productions na 10 měsíců, než se vrátil zpět, aby hrál operetu v Orange County v Kalifornii. Hrál i v evropské produkci Hair, v americkém divadle hrál Brigadoon a 110 In The Shade, předtím, než hrál Joshuy v The Ten Commandments: The Musical v Kodak Theatre spolu s Valem Kilmerem. Byl jediným z herců na scéně, který obdržel velmi pozitivní ohodnocení. Od prosince 2006 do května 2007 si krátce přivydělával jako frontman rockové kapely Citizen Vein spolu s Stevem Sidelnykem, Tommym Victorem a Montem Pittmanem. V téhle době potkal i producenta Malcolma Welsforda, který mu v roce 2005 zajistil nahrávací smlouvu. Byl také obsazen jako náhradník za roli Fiyera v Broadwayi a Los Angeles v muzikálu Wicked. Od roku 2004 také pravidelně vystupoval v Upright Cabaretu a the Zodiac Show, kde sklízel ohromné ovace.

Jeho dětství

9. července 2010 v 11:17 | Glambie |  Biography
Narodil se 29.1.1982 ve městě Indianapolis v Indianě. Je synem Leily Lambert, která momentálně pracuje jako interiérová designérka a Ebera Lamberta, který vykonává funkci programového manažera u společnosti Wireless. Krátce po jeho narození se Lambertovi přestěhovali do San Diega v Kalifornii. Počátky úspěchů byly zaznamenány již v raném dětství, když na základní škole vyhrál soutěž Airband, kde vystupoval jako Michael Jackson (se songem Thriller). Na střední škole hrál v divadelním kroužku, byl členem sboru a často dělal vokálistu školní kapele, která byla nazvaná MC Jazz. V divadle měl známou roli Fredericka v Pirates od Penzance a v jazzovém bandu je nejznámější song It's Only A Paper Moon. Vystupoval i jako Hebrejec v židovských událostech, například zpíval známé modlitby jako Shir LaShalom, např. jako v oslavném koncertu roku 2005 pro izraelského předsedu vlády. Navštěvoval Chrám umění v San Diegu a vystupoval tam na židovské prázdniny s Kol Nidre. Zapomněla jsem dodat, že byl odmalička vychováván jako Žid, ale toto náboženství nevyznává. Říká, že není věřící, ale spíše duchovní. Věří ve vyšší moc.

Základní informace

9. července 2010 v 11:14 | Glambie |  Biography
Adam Mitchel Lambert je americký zpěvák, skladatel a herec ze v Los Angeles,CA. V roce 2009 se zúčastnil známé americké pěvecké show, známé pod názvem American Idol. Skončil sice druhý, ale čísla prodaných alb, singlů a fanoušků stoupají čím dál, tím víc. I když nevyhrál, mnoho lidí ho zbožňuje kvůli jeho nádhernému hlasu, neokoukanému stylu a neodolatelné sympatii. Naprosto přirozeně, otevřeně a bez ostychu přiznal, že je gay a říká o sobě, že je populárním umělcem, který začal s kariérou už dávno před soutěží s pomocí velmi známého vydavatelství v Americe. Po skončení American Idol začal pracovat na nových, vlastních a originálních písních a v listopadu 2009 vydal album For Your Entertainment, které vydala společnost RCA Records. Album se v prosinci 2009 okamžitě vyšplhalo na třetí místo v Billboard Chart s téměř 200 000 prodanými kopiemi ve Spojených státech a to pouze za první týden od oficiálního vydání, přičemž v Kanadě dostal platinovou a v Novém Zélandu zlatou desku. Takový úspěch ještě žádný účastník American Idol nezažil.V roce 2012 vydal 2.debutové album s názvem Trespassing.Má přítele Sauliho Koskikena,který vyhrál americkou soutěž BIG BROTHER.